تشکیل پرونده در مکسا

تشکیل پرونده در مکسا

پرونده

برای تشکیل پرونده در مکسا فقط باید چند مرحله آسان را پشت سر بگذارید:

آماده کردن مدارک:

برای تشکیل پرونده در مکسا قبل از هرچیز، لازم است مدارک مربوط به بیماری خود را آماده کنید. مهمترین مدارک برای تشکیل پرونده، گزارش‌های مربوط به پاتولوژی و نمونه برداری‌ها، اسکن‌ها و تصویر برداری‌ها (مانند سی‌تی‌اسکن (CT Scan)، ام‌آر‌آی (MRI)، پت‌اسکن (PET Scan)، سونوگرافی و…)، انواع اندوسکوپی‌ها هستند. این مدارک در تشخیص و تعیین نوع دقیق بیماری به ما کمک می‌کند. به علاوه مدارک مربوط به فرایند درمان مانند گزارش جراحی‌ها و نسخه‌های دارویی هم خیلی مهم هستند. همچنین در زمان مراجعه، مدارک شناسایی خود بیمار و یکی از اعضای خانواده او را نیز باید به همراه بیاورید.

محل و زمان مراجعه:

برای تشکیل پرونده به یکی از آدرس‌های زیر مراجعه کنید. مکسا هم اکنون در شهر‌های تهران و اصفهان شعبه دارد. امیدواریم با کمک شما بتوانیم به زودی خدمات مکسا را به تمام شهر‌های ایران گسترش دهیم.

زمان مراجعه برای تشکیل پرونده در مکسا، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱ بعد‌از‌ظهر و پنجشنبه‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ است. البته به خاطر اینکه تشکیل پرونده در مکسا، فرایندی دقیق و البته زمان‌گیر است، و اینکه در هر روز فقط امکان تشکیل تعداد محدودی پرونده وجود دارد، بهتر است در ساعات ابتدایی روز برای تشکیل پرونده مراجعه کنید. امکان تشکیل پرونده در مکسا روزهای تعطیل وجود ندارد.

چه کسی باید برای تشکیل پرونده مراجعه کند؟

در زمان تشکیل پرونده، لازم است بیمار یا یکی از اطرافیان او که از شرایط پزشکی، روانی و اجتماعی بیمار و خانواده او و حتی سوابق بیماری‌های ایشان کاملا آگاه است برای تشکیل پرونده مراجعه کند. بنابر‌این حضور خودِ شخص بیمار برای تشکیل پرونده الزامی نیست.

اولین مصاحبه:

پس از مراجعه به مکسا، بعد از پر کردن چند فرم در قسمت پذیرش، پزشک مرکز، مدارک بیمار را بررسی و  با شما مصاحبه خواهد کرد. در این مصاحبه همه اطلاعات مهم در مورد شرایط پزشکی بیمار و خانواده بررسی می‌شود. سپس یک روانشناس با شما مصاحبه خواهد کرد تا شرایط روحی و روانی بیمار و اطرافیان او را ارزیابی کند. علاوه بر این ممکن است در روز تشکیل پرونده، مصاحبه‌های دیگری نیز مانند مصاحبه مددکاری انجام شود. اعضای تیم مراقبتی مکسا پس از انجام مصاحبه‌ها، برنامه مراقبتی اختصاصی بیمار و خانواده شما را طراحی کرده و آن را به شما اطلاع می دهند.

به مکسا خوش آمدید

حالا تشکیل پرونده شما در مکسا تکمیل شده است. ممکن است بنا بر صلاحدید تیم مراقبتی، برنامه‌ای خاص (مثلا ویزیت در منزل یا جلسه مشاوره ژنتیک) برای شما ترتیب داده شود یا اینکه بنا به درخواست خودتان، وارد لیست انتظار برای چنین برنامه‌هایی شوید. هرچه باشد، از این لحظه ما با یکدیگر هم پیمان شده ایم؛ با هم برای مقابله با سرطان.