تشکیل پرونده در مکسا

تشکیل پرونده در مکسا

برای تشکیل پرونده در مکسا فقط باید چند مرحله آسان را پشت سر بگذارید:

آماده کردن مدارک:

برای تشکیل پرونده در مکسا قبل از هرچیز، لازم است مدارک مربوط به بیماری خود را آماده کنید. مهمترین مدارک برای تشکیل پرونده: گزارش‌های مربوط به پاتولوژی و نمونه برداری‌ها، اسکن‌ها و تصویر برداری‌ها (مانند‌: سی‌تی‌اسکن (CT Scan)، ام‌آر‌آی (MRI)، پت‌اسکن (PET Scan)، سونوگرافی و…) و انواع آندوسکوپی‌ها هستند. این مدارک در تشخیص و تعیین نوع دقیق بیماری به ما کمک می‌کند. به علاوه مدارک مربوط به فرایند درمان مانند گزارش جراحی‌ها و نسخه‌های دارویی هم خیلی مهم هستند. همچنین هنگام مراجعه، مدارک شناسایی بیمار و یکی از اعضای خانواده‌ی او الزامیست.

محل و زمان مراجعه:

برای تشکیل پرونده به یکی از آدرس‌های زیر مراجعه کنید: 

شعبه ی تهران:

آدرس: تهران، شرق به غرب بزرگراه جلال‌آل‌احمد، بعد از پل نصر(گیشا)، پلاک ۱۳۹، طبقه دوم

۰۲۱-۸۶۰۱۵۳۴۲

شعبه ی اصفهان:

آدرس: اصفهان، خیابان مطهری، بعد از پل شیری، کوچه ۳۵، بن‌بست امین‌الدوله، پلاک ۲۹

۰۳۱-۳۲۳۳۳۰۲۹

۰۳۱-۳۲۳۳۱۰۵۱

مکسا هم اکنون در شهر‌های تهران و اصفهان شعبه دارد. امیدواریم با کمک شما بتوانیم به زودی خدمات مکسا را به تمام شهر‌های ایران گسترش دهیم.

 زمان مراجعه:

زمان مراجعه برای تشکیل پرونده در مکسا، از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 1 بعد‌از‌ظهر و پنجشنبه‌ها از ساعت 8 صبح تا 12 است. البته به خاطر اینکه تشکیل پرونده در مکسا، فرایندی دقیق و البته زمان‌گیر است، و اینکه در هر روز فقط امکان تشکیل تعداد محدودی پرونده وجود دارد، بهتر است در ساعات ابتدایی روز برای تشکیل پرونده مراجعه کنید. امکان تشکیل پرونده در مکسا، در روزهای تعطیل وجود ندارد.

چه کسی باید برای تشکیل پرونده مراجعه کند؟

در زمان تشکیل پرونده، لازم است بیمار یا یکی از اطرافیان او که از شرایط پزشکی، روانی و اجتماعی بیمار و خانواده‌ی او و حتی سوابق بیماری‌های ایشان کاملا آگاه است برای تشکیل پرونده مراجعه کند. بنابر‌این حضور خودِ شخص بیمار برای تشکیل پرونده الزامی نیست.

اولین مصاحبه:

پس از مراجعه به مکسا، بعد از پر کردن چند فرم در قسمت پذیرش، پزشک مرکز، مدارک بیمار را بررسی و  با او مصاحبه خواهد کرد. در این مصاحبه همه‌ی اطلاعات مهم در مورد شرایط پزشکی بیمار و خانواده‌اش بررسی می‌شود. سپس یک روانشناس با شما مصاحبه خواهد کرد تا شرایط روحی و روانی بیمار و اطرافیان او را ارزیابی کند. علاوه بر این ممکن است در روز تشکیل پرونده، مصاحبه‌های دیگری نیز، مانند مصاحبه‌ی مددکاری انجام شود. اعضای تیم مراقبتی مکسا پس از انجام مصاحبه‌ها، برنامه‌ی مراقبتی اختصاصی بیمار و خانواده‌اش را طراحی کرده و آن را به شما اطلاع می دهند.

به مکسا خوش آمدید

حالا تشکیل پرونده بیمار در مکسا تکمیل شده است. ممکن است بنا بر صلاحدید تیم مراقبتی، برنامه‌ای خاص (مثلا ویزیت در منزل یا جلسه مشاوره ژنتیک) برای بیمار ترتیب داده شود یا اینکه بنا به درخواست خودتان، وارد لیست انتظار برای چنین برنامه‌هایی شوید. هرچه باشد، از این لحظه ما با یکدیگر هم پیمان شده ایم؛ با هم برای مقابله با سرطان.