به گزارش روابط عمومی مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء، به مناسبت روز جهانی سرطان (۱۵ بهمن)گردهمایی سازمان‌های مردم‌ نهاد حوزه سرطان با حضور مسئولان دولتی، صاحبان صنایع، اعضای سازمان‌های فعال در حوزه سرطان با هدف آگاهی‌بخشی درباره سرطان و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های شبکه در دانشگاه تهران، برگزار شد.

بر اساس این گزارش مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء (مکسا) با حضور در گردهمایی سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سرطان، تحت عنوان «شبکه ملی تشکل‌های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان ایران»، که با شعار «من عضو شبکه ملی سرطان ایران هستم» برگزار شد، با برپایی غرفه به معرفی خود و برنامه‌های این مرکز در خصوص خدمات حمایتی تسکینی پرداخت.

دکتر زنده دل و دکتر جمالی با حضور در غرفه مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء (مکسا) ضمن آشنایی با اهداف و فعالیت‌های این مرکز به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص این مرکز پرداختند.

گفتنی است این مراسم در دو بخش نمایشگاهی و ارائه سخنرانی برگزار شد که فرصتی مناسب برای تعامل هر چه بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد فعال حوزه سرطان با بنگاه‌های اقتصادی و مسئولان دولتی فراهم آورده بود.

همچنین آقایان مایلی کهن، نادر فریادشیران و فرهاد فریاد شیران  و جمعی دیگر از ورزشکاران و هنرمندان با حضور در این گردهمایی حضور پیدا کرده و ضمن بازدید از غرفه مکسا با فعالیت‌های این مرکز آشنا شدند.

همچنین آراسب احمدیان؛ مدیرعامل موسسه خیریه محک در حاشیه این گردهمایی خصوص فعالیت شبکه ملی تشکل‌های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان ایران گفت: تعدد سازمان‌های فعال در حوزه سرطان و فعالیت آنها به صورت جزیره‌ای سبب شد تا به منظور بالا بردن اثربخشی و کارایی سازمان‌های فعال در این حوزه شبکه‌ای با ساختاری توانمند و با هدف تعامل میان سازمان‌های مردم‌نهاد کشور به منظور هم‌افزایی دانش و تجربیات در زمینه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان ایجاد شود. این شبکه با برگزاری کنفرانس‌ها، نشست‌های خبری و برنامه‌هایی نظیر رویداد هفته جهانی سرطان می‌کوشد تا با دستیابی به هدف اصلی خود که کنترل بیماری سرطان است بهترین و مناسب‌ترین خدمات پیشگیری، درمان و مراقبت‌های تسکینی را در اختیار بیماران مبتلا به سرطان قرار دهد.

وی با بیان اینکه گردهمایی هفته جهانی سرطان در راستای شعار انجمن جهانی کنترل سرطان (UICC) و کمپین «IAmAndIWill» برگزار شد، افزود: شبکه به عنوان بزرگ‌ترین مرکز فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سرطان، شعار «من عضو شبکه ملی سرطان ایران هستم و تا خداحافظی جهان با سرطان تلاش می‌کنم» را برگزیده است و امیدوار است با همراهی موسسات خیریه بتواند مطابق این شعار فعالیت کند.

رئیس هیأت مدیره شبکه ملی تشکل‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران، با بیان اینکه شبکه با هدف تعامل بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد ملی و بین‌المللی با یکدیگر، معرفی شیوه‌های نوین درمانی مطابق با استانداردهای جهانی، رعایت عدالت در ارائه خدمات به بیماران مبتلا به سرطان و فراهم‌سازی امکاناتی در راستای دسترسی تمامی بیماران به مراقبت‌های درمانی و حمایتی و تسکینی شکل گرفته است.

احمدیان افزود: امید است با برگزاری و تدوام رویدادهای این چنین و بهره‌مندی از فرصت تبادل دانش و تجربه، شبکه بتواند برنامه‌ای همسو با برنامه کنترل سرطان که توسط وزارت بهداشت کشور تنظیم می‌شود، تبیین کند تا سازمان‌های مردم‌نهاد بتوانند جاهای خالی موجود در برنامه پویش ملی سرطان را با استفاده از ظرفیت خود پر کنند و به این ترتیب یک برنامه یکپارچه در کنترل سرطان در کشور با این تعامل به وجود آید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =