مرکز تماس شبانه‌روزی سرطان به صورت ملی

ارائه مراقبت های تسکینی و حمایتی به منظور کاهش رنج و ارتقای کیفیت زندگی ، رضایتمندی و آرامش بیشتر در بیماران دچار سرطان و خانواده ایشان است .

جهت مدیریت علائم اکثر بیماران مراجعات مکرر به مراکز درمانی و بستری شدن در بیمارستان را تجربه می نمایند .

به منظور کاهش بار مراجعات و رفع نقص موجود در دانش فنی مراقبین سلامت یکی از موثرترین روشها که تمامی مناطق را پوشش می دهد برقراری Hot line وراه اندازی مرکزی جهت ارائه خدمات مشاوره از راه دور می باشد .

 سامانه ملی مکسا با فراهم آوردن بستر مناسب جهت تماس تلفنی و با استفاده از وب و اپلیکیشن نیاز مخاطبین را در تمام ساعات شبانه روز برطرف می نماید.

ماموریت مکسا در راه اندازی Hot line سرطان :

درحال حاضر مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء خدمات مشاوره تلفنی تخصصی را به بیش از ده هزار بیمار تحت پوشش خود در اصفهان و تهران ارائه می‌نماید و با پشتیبانی گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب زیر ساخت‌های مورد نیاز از جمله ساختمان مناسب جهت توسعه این خدمات در سطح ملی تامین گردید.

در حال حاضر راه اندازی مرکزی جامع جهت پاسخ گویی ۲۴ ساعته به سوالات بیماران ، همراهان  و افراد سالم جامعه در زمینه بیماری سرطان ، مراقبت از بیمار و راهنمایی در زمینه علائم سرطان ، روشهای غربالگری و راه های پیشگیری از سرطان و هماهنگی ارائه خدمات طب تسکینی از طریق  تلفن، وب و برنامه کاربردی ( اپلیکیشن) در دست اقدام می باشد.

گروه هدف : با توجه به ماموریت ،تمام سطوح پیشگیری شامل افراد سالم ، دارای ریسک فاکتور ، بیماران و بیماران نیازمند بازتوانی و خدمات حمایتی مراقبتی می باشند .

همچنین مخاطبین و بهره برداران از این سامانه شامل ارائه دهندگان خدمات تخصصی مراقبت شامل پزشک و پرستار و مددکار و مشاوران روانشناس ، تغذیه ، مذهبی و کارشناسان فیزیوتراپی و کاردرمانی و …می باشند . برقراری ارتباط و تماس با خیرین و افراد ذی نفوذ نیز در این بستر قابل انجام می باشد .

استنادات قانونی: بر اساس بند ۳-۱ تفاهم نامه بنیاد آلا با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ؛ بنیاد متعهد به راه اندازی مرکز تلفن جهت پاسخگویی تلفنی وپشتیبانی از بیماران سرطانی در تمام ساعات شبانه روز می باشد که با سطح بندی نیازهای بیماران سرطانی پاسخگو , راهنما و پشتیبان بیماران است و از پشتیبانی مجموعه های مرتبط مثل بیمارستان برخوردار است .