چرا به مکسا کمک کنم؟

مکسا، اولین و تنها ارائه دهنده تخصصی مراقبت های حمایتی و تسکینی در ایران است و خدمات خود را به شکل کاملا رایگان برای بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنها فراهم می کند. شما با کمک کردن به مکسا، به گسترش «کیفیت زندگی» برای بیمارانی کمک کرده اید که تا به حال بیشترین درد و رنج را، با مبتلا شدن به سرطان، متحمل می شده اند. به بیماران و خانواده هایی که تاکنون بخش بزرگی از نیاز ها و حقوق آنها نادیده گرفته می شده است.

از آنجا که نوع خدمات حمایتی و تسکینی بر مبنای ایجاد امنیت و آرامش برای بیمار و خانواده او بنا شده است، مکسا همواره کلیه خدمات خود را بدون دریافت هیچ هزینه ای، به عموم بیماران مبتلا به سرطان – فارغ از سطح رفاه و طبقه اجتماعی ایشان – ارائه نموده است.

به علاوه، به دلیل وجود نداشتن حمایت های مالی دولتی و نبودن پوشش بیمه ای برای خدمات حمایتی و تسکینی – به دلیل تازگی این خدمات در ایران – همه هزینه های مکسا  از طریق مشارکت های مردمی و حمایت سازمان ها تامین می شود.

از طرف دیگر هنوز عرصه بسیار وسیعی برای گسترش مراقبت های حمایتی و تسکینی – چه به لحاظ کمی و چه از نظر کیفی – وجود دارد. نبود زیرساخت های قانونی حامی مراقبت های تسکینی، محدودیت حضور مراکز مکسا به شهرهای تهران و اصفهان، کمبود امکانات و پرسنل نسبت به میزان تقاضای خدمات و عدم تطابق محل ارائه خدمات با استاندارد های جهانی و بسیاری کاستی های دیگر، ما را از کوشش در جهت گسترش و تقویت روز افزون خدمات مکسا باز نداشته است. با این حال حمایت های مادی و غیر مادی شما خیراندیش نیکوکار، ما را در پیمایش این مسیر پر فراز و نشیب توانا تر خواهد ساخت.تا جایی که انشا الله و به یاری شما، نه تنها بتوانیم مراقبت های حمایتی و تسکینی را با گسترده ترین سبد خدمات در سراسر کشور فراهم کنیم، بلکه با ورود به عرصه تحقیقات، امکان شناسایی و مرتفع ساختن نیاز های بومی مردمان کشورمان را بنیان نهیم.