نخستین آزمون آموزش های مهارتی مراقبت های حمایتی و تسکینی سرطان در ایران برای پزشکان و پرستاران برگزار شد.

به گزارش معاونت ارتباطات و جذب مشارکت های مردمی مکسا، این آزمون با همکاری معاونت درمان وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز ملی آموزش مهارتی و موسسه کنترل سرطان ایرانیان در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار شد.

سرفصل های آموزشی این دوره توسط مکسای تهران مطابق با استاندارهای جهانی و آخرین منابع علمی جهان در حوزه آموزش های مهارتی مراقبت های حمایتی و تسکینی سرطان تدوین و تعیین و در بازه زمانی مهر 402 تا اردیبهشت 1403 به متقاضیان ارائه شد.

کنترل علائم جسمی، روحی-روانی، مشکلات معنوی و نیازهای مددکاری بیماران مبتلا به سرطان بخشی از محتوای علمی ارائه شده در این دوره بود.

دانش آموختگان این دوره با دریافت مجوز قبولی در این آزمون می توانند علاوه بر خدمت رسانی در مراکز مراقبت های حمایتی و تسکینی سراسر کشو، تقاضای صدور مجوز برای تأسیس درمانگاه های مشاوره سرپایی مراقبت های حمایتی و تسکینی در سرطان را به معاونت درمان دانشگاه ها ارائه دهند.

دکتر مظاهری نژاد معاون آموز و پژوهش مکسا درباره اهمیت مجوز این دوره مهارتی گفت: مکسا اولین و بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی مراقبت های حمایتی و تسکینی در ایران است و تمام پزشکان و پرستاران آن که آموزش های داخلی و بین المللی مراقبت های حمایتی و تسکینی را دنبال می کنند، در ارتقای سطح علمی مجموعه و کیفیت خدمات رسانی نقش به سزایی دارند.

وی افزود: به دنبال برگزاری این دوره که سرآغاز فصل جدیدی از فعالیت های آموزشی مکساست، دوره های دیگری نیز برگزار خواهد شد که متعاقبا توسط مرکز آموزش مهارتی مکسا اطلاع رسانی خواهد شد.

این آزمون منجر به اعطای مجوز مهارتی حمایتی و تسکینی برای 69 نفر از پزشکان و پرستاران می شود که 35 نفر از مکسای تهران و اصفهان و 34 نفر از دانشگاه های علوم پزشکی کشور هستند./