جمعی از دانشجویان پزشکی با حضور در شعبه مکسا در تهران با مراقبت های حمایتی و تسکینی آشنا شدند و علاقمندی خود را برای مشارکت در طرح های پژوهشی اعلام کردند.

به گزارش معاونت ارتباطات و جذب مشارکت های مردمی مؤسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان(مکسا)، در جلسه ای که هشتم خرداد جاری  در  شعبه تهران برگزار شد، جمعی از دانشجویان دانشکده های پزشکی، داروسازی و رشته های مختلف پیراپزشکی ضمن آشنایی با اصول مراقبت های حمایتی تسکینی و سابقه مکسا به عنوان نخستین و بزرگترین مؤسسه نیکوکاری مراقبت های حمایتی و تسکینی سرطان در ایران،  آمادگی خود را برای  همکاری در پروژه های تحت مدیریت دکتر ارجمند مدیر پژوهش مکسا در شعبه تهران اعلام کردند.

بنا به این گزارش، مکسا در یک سال گذشته با شرکت در کنگره های مختلف داخلی و بین المللی  گامی  بزرگ برای معرفی مراقبت های  حمایتی تسکینی برداشته است.

ثمره این تلاش ها ارسال 9 مقاله علمی – پژوهشی  به کنگره انکولوژی ایران در تبریز و 10 مقاله به کنگره MASCC/JASCC/ISOO 2023 NARA  در توکیو بود که ارائه این مقالات  در قالب پوستر و سخنرانی، مورد قبول قرار گرفت و موجب علاقمندی دانشجویان گروه های مختلف علوم پزشکی به شرکت در طرح های پژوهشی مکسا شده است.

در این جلسه  یکی از دانشجویانی که مادرش از بیماران تحت پوشش مکسا بود، به تشریح  خدمات ارزشمند مکسا در ارائه  مراقبت های حمایتی و تسکینی برای بیماران مبتلا سرطان و خانواده های آنان پرداخت./