مؤسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان در سمینار مدیریت زخم که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، به عنوان اولین مؤسسه نیکوکاری در ارائه خدمات حمایتی و تسکینی به بیماران مبتلا به سرطان معرفی شد.

به گزارش معاونت ارتباطات و جذب مشارکت های مردمی، دکتر حسن ابوالقاسمی عضو هیأت مدیره مکسا در این سمینار خدمات مکسا را شامل خدمات پزشکی، مراقبت‌های روان‌شناختی، توان‌بخشی، پرستاری، مددکاری و مراقبت‌های معنوی برشمرد و گفت: این خدمات با کمک خیرین و بدون هزینه برای بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنان ارائه می‌شود.

 در ادامه دکتر مصری ریاست دانشگاه علوم پزشکی قم در رابطه با اهمیت مرکز حمایت تسکینی مکسای شعبه قم و اهمیت مبحث زخم سخنرانی کرد.

بنا به این گزارش، قاسم حاجی لو به عنوان استاد مدعوِ مبانی زخم خدمات مکسا را در مراقبت و کنترل زخم بیماران مبتلا به سرطان در منزل تشریح و از تمامی حاضرین در سمینار برای معرفی مکسا به بیماران و همکاری با مجموعه مکسا دعوت کرد.

سمینار بزرگ مدیریت زخم به همت انجمن علمی پرستاری و پزشکی به همراه کمیته تحقیقات دانشکده پرستاری_مامایی، سوم آذر در سالن شهید یخچالی مجتمع پردیس برگزار شد.
350 نفر از دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی، کادر درمان، اعضای هیئت علمی و پرسنل در این مراسم شرکت کردند.
بنا به این گزارش، در حاشیه این سمینار تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان و دارای اختراعات در حوزه‌ زخم و مدیریت آن غرفه‌هایی برپا کردند که از غرفه مکسا استقبال زیادی شد.

گفتنی است، مؤسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان(مکسا)، با ارائۀ جدیدترین یافته‌های مراقبت‌های تسکینی و حمایتی تنها موسسه نیکوکاری پیشرو در پیشگیری و کنترل سرطان آمادگی دارد، در کنار بیماران مبتلا به سرطان تا مرحله کامل درمان بماند و مراقبت‌‏های حمایتی و تسکینی را مطابق آخرین متدهای سازمان بهداشت جهانی به آنان و خانواده‌هایشان در زمینه‌های پزشکی، پرستاری، مددکاری و معنوی ارائه دهد.