مکسا

روز یکشنبه ۲۶ مرداد ماه به دعوت معاونت فرهنگی خیریه امدادگران عاشورا، مدیران فرهنگی و روابط عمومی خیریه‌ های حوزه سرطان در تالار یاس این خیریه گرد هم آمدند.

به گزارش روابط عمومی مکسا، در این نشست که به ‌منظور تشریک ‌مساعی و انتقال تجربه ‌های فرهنگی در خیریه‌ها صورت گرفته بود در ابتدا مهندس نحوی معاون فرهنگی و امور خیرین امدادگران عاشورا ضمن خیر مقدم به حضار، از اهمیت ترغیب مردم به امر خیر و کمک به نیازمندان سخن گفت و اضافه کرد که موضوع خیرخواهی در یک چرخه حیاتی آثار گران ‌سنگی برای جامعه دارد زیرا کسی که دل به خیرخواهی می‌دهد و کمک به دیگران را سرلوحه خود قرار می‌دهد خود به‌ خود پرهیزکار و متقی می‌شود چون خیر واقعی نمی‌تواند به کسی زیان و یا ضرر برساند . وی در ادامه گفت اما بخش‌‌های فرهنگی خیریه‌‌ها محیط‌ بانان این چرخه هستند تا بهتر، درست‌‌تر و سریع‌تر گردش نماید.

در ادامه جلسه موضوع نرم‌افزار خیرین و نقش آن در مدیریت تعامل با خیرین و توجه به نیت آن‌ها و پیگیری‌های خیرخواهی مطرح شد و هر یک از حضار در مورد تجربه‌‌های خیریه خود سخنانی مطرح کردند. در این ‌بین مهندس مقبل مدیر فن‌آوری‌های نوین خیریه از اقدامات امدادگران در طراحی نرم‌افزار خیرین سخن گفت و اشاره نمود که با استفاده از تجربیان سایر خیریه‌ها این نرم‌افزار به ‌گونه‌ای طراحی می‌شود که قابل‌استفاده برای سایر خیریه‌ها نیز باشد.

در این جلسه حسین جودت مسئول جذب مشارکت‌های مردمی و روابط عمومی شعبه تهران مکسا با بیان اهمیت موضوع سیستمی شده امور مربوط به جذب مشارکت‌ها افزود مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء با درک این اهمیت بعد از یک دوره مطالعاتی و نیازسنجی دقیق به طراحی برنامه جذب مشارکت‌ها با نام باشگاه حامیان مکسا اقدام کرد.

جودت با بیان اینکه مکسا از ابتدای سال 98 این برنامه را اجرا کرد، افزود: مکسا و تیم جذب مشارکت‌ها آمادگی دارد تا تجربیات خود را در این زمینه با سایر خیریه‌ها به اشتراک بگذارد.

بحث بعدی جلسه در مورد اهمیت آرشیو فیلم و عکس و طرح‌های فرهنگی بود.

در پایان، نحوی از حضور مدیران فرهنگی و روابط عمومی خیریه مکسا، محک، نور، فرهاد و محمدحسین رضوی سپاسگزاری کرد.