بازدید مدیران معاونت درمان وزارت بهداشت از بخش بیمارستانی یاس موسسه مکسا در آستانه میلاد پر برکت حضرت زینب (س) و بزرگداشت مقام پرستار، با هدف همکاری‌های موثر در حوزه حمایت‌های مراقبتی و تسکینی و برنامه‌های بلندمدت، صورت گرفت.

به گزارش معاونت ارتباطات و مشارکت‌های مردمی مکسا، صبح روز چهارشنبه هفدهم آذر ماه 1400، دکتر مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت به همراه دکتر نسرین بیات رئیس اداره درمان بیماری‌های غیر واگیردار معاونت درمان وزارت بهداشت، از بخش جدید مکسا در بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) بازدید و موضوعات و نیازهای حوزه مراقبت‌های حمایتی و تسکینی را مورد بررسی قرار داد.

در این برنامه، ابتدا بازدید از بخش‌ بیمارستانی و کلینیک مکسا صورت گرفت و مسئولین امر توضیحات کاملی در خصوص راه‌اندازی کلینیک و بخش بستری مراقبت‌های حمایتی و تسکینی، بر اساس استانداردهای روز دنیا در این حوزه ارائه کردند.

پس از اتمام بازدید نیز جلسه‌ای تعاملی بین نمایندگان وزارت بهداشت و درمان با نماینگان مکسا برگزار شد و دکتر جهانگیری مدیرعامل موسسه مکسا، ضمن قدردانی از حضور دکتر شادنوش در مجموعه، نیازهای مجموعه را مطرح کرد. وی با معرفی مدل اجرایی مکسا در حوزه سلامت جامعه و خیریه و بررسی شرایط نمونه‌های بستری که تاکنون تجربه‌های موفقی بوده‌اند، از وزارت بهداشت و درمان برای ادامه راه و گسترش خدمات درخواست همراهی کرد. جهانگیری تاکید نمود که نیت ما انجام کار برای رضای خدا، خدمت به خلق خدا و الگوسازی در جامعه است.

دکتر شادنوش ضمن تشکر از تلاش متخصصین مکسا و اشاره به ارزشمندی تلاش آن‌ها در چنین حوزه دشواری، به ضرورت شناسایی این بخش از درمان، به جامعه و افراد مبتلا به سرطان و خانواده‌های آن‌ها اشاره کرد و از جایگاه تأثیرگذاری این بخش بر رسیدگی بیماران گفت: “بعد از خدا، شما تنها پناه افراد بسیاری خواهید بود. اینجا صرفا صحبت از درمان نیست، هدف مراقبت و عشق است و جایی که صحبت از عشق باشد خیلی از موارد نیز با روند عادی و روزمره فرق دارد. ما یقینا در وزارت‌خانه در خدمت شما هستیم و از این همراهی استقبال می‌کنیم.” و در ادامه پیشنهادهایی درباره نحوه توسعه ارتباطی با افراد متخصص و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها ارائه کرد.

در ادامه، افراد حاضر در جلسه به ملاقات بیماران بستری و همراهان آن‌ها رفتند و با دلجویی و ابراز امیدواری با آن‌ها همدلی داشتند و شرایط آنها را جویا شدند. در انتهای این بازدید، ملاقاتی با دکتر لطیفی رئیس بیمارستان فاطمه زهرا (س) انجام شد که طی این گفتگو، مسائل مورد نظر از دیدگاه ایشان نیز مطرح شد. وی ابراز امیدواری کرد که تعامل سازنده با وزارت بهداشت بیش از پیش مکسا را برای رسیدن به اهدافش یاری رساند.