در بخش مسئولیت اجتماعی کنگره بین المللی ژنومیکس

نخستین جایزه مکسا به دکتر مسجدی اهدا شد

 نخستین جایزه مؤسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان به پاس سالها خدمت در حوزه مسئولیت پذیری اجتماعی و مبارزه با سرطان، به دکتر محمدرضا مسجدی، چهره ماندگار ملی در حوزه غربالگری و پیشگیری از سرطان اهداء شد.

به گزارش معاونت ارتباطات و جذب مشارکت های مردمی مؤسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان(مکسا)، جایزه مسئولیت پذیری اجتماعی کنگره بین المللی ژنومیکس سرطان که به نام “مکسا” نامگذاری شده است، در راستای سه جایزه اصلی کنگره در حوزه علمی، تجاری سازی  و مسئولیت اجتماعی در اختتامیه این کنگره به دکتر مسجدی اعطا شد.

دکتر محمدرضا مسجدی فوق تخصص ریه از دانشگاه تهران، فلوشیپ ریه از دانشگاه هاروارد آمریکا، استاد تمام گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عضو فرهنگستان علوم پزشکی کشور و رئیس مرکز تحقیقات سرطان در این مراسم با اشاره به 35 سال تحقیق و پژوهش گفت: این افتخار را دارم که از  1362 در دانشگاه بودم و علاوه بر شرکت در دوره های مختلف، آموزش و پژوهش هم انجام داده ام.

وی افزود: با همه آنچه بدست آورده ایم باید در خدمت مردم باشیم. در کنار مردم و برای مردم  بمانیم و امید را در جامعه نگهداریم تا حداقل رنج و اندوه خانواده های سرطانی را کمتر کنیم.

وی با اشاره به اتفاقات تلخ زندگی خود طی چند سال گذشته افزود: این اتفاقات وابستگی مرا به لحاظ عاطفی به حوزه مسئولیت پذیری اجتماعی سرطان بیشتر کرد.

بنا به این گزارش، نخستین جایزه مکسا به دکتر محمدرضا مسجدی چهره ماندگاری که نقش مهم و مؤثری در عرصه مسئولیت اجتماعی ملی و بین المللی در حوزه‌های غربالگری، پیشگیری از سرطان و مراقبت‌های حمایتی-تسکینی دارد، اهدا شد.

مدیریت شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیر واگیر که شامل 50 مؤسسه خیریه و انجمن بیماری است، دبیرکلی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ، مدیرعاملی بنیاد نیکوکاری کنترل سرطان، مدیریت مرکز تحقیقات کنترل سرطان، مدیرعاملی جمعیت حمایت از مسلولین و بیماران ریوی، دبیرکلی بنیاد نیکوکاری فردوس و هیأت امنای خیریه کهریزک  بخشی از فعالیت های دکتر مسجدی در حوزه درمان و مسئولیت پذیری اجتماعی این چهره ملی و بین المللی بوده است.

گفتنی است، نخستین جایزه مکسا با هدف توسعه غربالگری، پیشگیری از سرطان و ارتقا و فراگیری مراقبت های حمایتی -تسکینی طراحی شده و قرار است هر سال به چهره ماندگار و برگزیده این حوزه تعلق بگیرد. جایزه مکسا در کنگره بین المللی ژنومیکس سرطان که 13   تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ در سالن اجلاس سران برگزار  شد به چهره ماندگار این حوزه اعطا گردید./