در دومین نشست هم‏ اندیشی خیریه‌های فعال در حوزه سرطان  از پوستر شبکه ملی تشکل‏‌های مردمی و مؤسسات خیریه حوزه سرطان ایران  برای حضور در دومین همایش ملی سرطان رونمایی شد.

به گزارش معاونت ارتباطات و جذب مشارکت‏‌های مردمی، در این نشست که با حضور بیش از  30 خیریه‏ فعال در عرصه کمک به بیماران مبتلا به سرطان در سالن اجتماعات مؤسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان مجازی و حضوری برگزار شد، برنامه‏‌های دومین همایش ملی سرطان در روزهای 6 و 7 بهمن اعلام شد.

بنا به این گزارش، نخستین روز از دومین همایش ملی سرطان که از ساعت 8 و 30 دقیقه پنجشنبه   (6 بهمن) تا 18 و 30 دقیقه به طول‌ می‌‏انجامد،  جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌‏های علوم پزشکی، کارشناسان خیریه‏‌های فعال در حوزۀ سرطان  و تعدادی از مسئولان مرتبط با این موضوع سخنرانی‌ می‌کنند. عناوین برخی سخنرانی‌ها در این روز عبارتند از  چالش‎های سرطان ریه در ایران، چالش‌های غربالگری و مدیریت بیماران مبتلا به سرطان، تازه‏‌های غربالگری سرطان ریه و نحوۀ مدیریت بیماران پس از غربالگری.

همچنین برنامه‌های دومین همایش ملی سرطان در 7 بهمن حول محورهای تغذیه در سرطان، روان‏شناسی سرطان، مراقبت‎های حمایتی و تسکینی، پیشگیری از سرطان، پروتکل‎های غربالگری سرطان‎های شایع، مددکاری اجتماعی در حوزه سرطان و مراقبت در منزل، توانبخشی و طب فیزیکی در سرطان، پیوند، مراقبت معنوی، کال سنتر و کانتکت سنتر خواهد بود.

بنا به این گزارش، به روزرسانی و تقویت برنامه‌های پیشگیری و درمان سرطان‎های شایع با تمرکز بر روش‎های نوین و با توجه به برنامه‎های اجرایی در سطح ملی و بین‎المللی از اهداف این همایش است.

دومین همایش ملی سرطان به همت بنیاد ملی نیکوکاری کنترل سرطان با مشارکت استادان و محققان ایرانی حوزه‌های مرتبط در داخل و خارج کشور 6 و 7 بهمن در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران واقع در بلوار کشاورز، نبش خیابان قدس، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران، طبقه همکف، سالن آمفی تئاتر برگزار می‌شود.