پروفسور محمد عبدالاحد

دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران گفت: جلو بردن دانش پزشکی درست سرطان شناسی از مهم‌ترین وظایف خیریه‌هاست.

به گزارش روابط عمومی مکسا: پروفسور محمد عبدالاحد در بازدید از مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء ضمن بیان اینکه جلو بردن دانش پزشکی درست سرطان شناسی از مهم‌ترین وظایف خیریه‌هاست، گفت: به عنوان یک محقق می‌گویم که با توجه به اتفاقات امروز در حوزه سرطان، کادر سلامت باید بتواند با کمترین مداخله چه در زمینه سمپلینگ، چه در زمینه تراپی و چه در زمینه طب حمایتی تسکینی کار درمان را انجام دهد.

برگزیده جایزه مصطفی(ص) که در زمینه شیوه‌های نوین تشخیص و درمان سرطان فعالیت دارد، ادامه داد: در حوزه سرطان داروی تجویز شده توسط پزشک باید کاملا دقیق و در عین حال شخصی باشد که این یکی از موضوعات بسیار مهم حوزه سلامت می‌باشد و در حال حاضر در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

عبدالاحد گفت: طب حمایتی تسکینی دو تعریف دارد: اول اینکه درمان خاصی برای بیمار وجود ندارد اما بیماری هم پیشرفت نمی‌کند اما در تعریف دوم طب حمایتی تسکینی بیمار از درد، اِدِم و … بیماری‌اش در حال پیشرفت می‌باشد.

همچنین در این بازدید دکتر سعید سرکار رئیس ستاد نانو گفت: همانطور که در کشور مجمع خیرین مسجدساز، مجمع خیرین مدرسه ساز، مجمع خیرین سلامت و … داریم، ما با تاسیس انجمن خیرین علم و فناوری در جهت پیشرفت این حوزه اقدامات مهمی را رقم زده‌ایم.

سرکار افزود: از این حیث ارتباط ما باید با مکسا بیش از پیش افزایش یابد چرا که این ارتباط بر اساس اهداف مشترک می‌تاند بسیار مفید و موثر واقع شود.

دکتر محمد جهانگیری مدیر مکسا در این بازدید با بیان اینکه تشخیص، درمان و بازتوانی یک موضوع غیرقابل تفکیک و جداناپذیر هستند افزود: به هر اندازه در حوزه تشخیص سرمایه‌گذاری شود، هزینه‌های درمان و بازتوانی به صورت معناداری مدیریت می‌شوند.

جهانگیری ضمن بیان اینکه سیستم ارائه خدمت در ایران به مراتب بهره‌ورتر از امریکا و همچنین کشورهای اروپاییست، گفت: امروزه افتخار میکنیم که با هزینه‌های بسیار کمتر از کشورهای غربی، توان ارائه خدمات بهتری را داریم.

جهانگیری ادامه داد: مکسا به بیماران مبتلا به سرطان در سطوح مختلف خدمات کاملا رایگان ارائه می‌دهد.

مدیر شعبه مکسا در بخش پایانی سخن خود گفت: با توجه به نیت خیّر، مکسا به دنبال دست یافتن به قطب اول در جامعیت ارائه خدمات مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در حوزه سرطان و کیفیت زندگی مخاطبان خود می‌باشد.

ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو