به گزارش روابط عمومی مکسا، مهدی آقا بیگی مجری صدا و سیما در شعبه اصفهان موسسه مکسا حاضر و ضمن بازدید و آشنایی با فعالیت‌های آن طی جلسه‌ای با همایون ناجی اصفهانی مدیر شعبه در خصوص نحوه همراهی و کمک به مکسا گفت و گو و تبادل نظر کرد.
ناجی اصفهانی مدیر شعبه اصفهان موسسه نیکوکاری کنترل سرطان ایرانیان (مکسا) ضمن عرض خیرمقدم گفت: فعالیت موسسه مکسا در عرصه مراقبت‌های حمایتی و تسکینی است و علت اینکه به سمت این خدمت آمده‌ایم این است که این نوع از خدمت و مراقبت در کشور وجود نداشت. یازده سال قبل مراقبت‌های حمایتی و تسکینی را در اصفهان شروع کردیم.
ناجی اصفهانی در ادامه افزود: خدمات ما کاملاً رایگان به بیمار و خانواده ایشان ارائه می‌شود، هیچ مبلغی بین ما و بیمار رد و بدل نخواهد شد. خدمات مکسا در چهار بخش به بیماران ارائه می شود: خدمات سرپایی به بیمار و خانواده وی، مکسا برای بیماران مبتلا به سرطانی که در منزل بستری هستند و شرایط خوبی ندارند، خدمات درمانی را به منزل می‌برد. خدمات کال سنتر یا مرکز پاسخگویی که با راهنمایی و هدایت بیمار از حضور وی در مراکز درمانی جلوگیری می‌کند. خدمت دیگری که در مکسا انجام می‌شود ارائه تجهیزات پزشکی به بیمار است. تمام این اقدامات در راستای بالا بردن کیفیت زندگی بیمار و ایجاد شرایطی آرام و دور از دغدغه برای بیمار و خانواده وی صورت می‌گیرد.
مدیر شعبه اصفهان بیان کرد: مکسا تنها مرکز برای کارآموزی دانشجویان پزشکی و پرستاری است. تمام تلاش ما این بوده که موسسه فضای دانشگاهی داشته باشد چراکه مکسا یک خیریه سنتی نیست بلکه رویکردی کاملاً علمی دارد.
وی در پایان گفت: با توجه به پیری جمعیت و اینکه خانواده‌ها تک ‌فرزندی هستند اگر افراد دچار مشکل شوند چه کسی از آنها مراقبت خواهد کرد؟ نظام سلامت به این مورد فکری نکرده و خیریه‌ها نیز وارد نمی‌شود اما مکسا در این عرصه ورود کرده است. از حالا باید برای ارائه خدمات حمایتی و تسکینی به بیماران فکری شود تا در آینده دچار مشکل نشویم و شما به عنوان مجری، اهل رسانه و فعال در رسانه ملی می‌توانید به جریان‌سازی در این عرصه کمک کنید. با کمک اهالی رسانه و مجریان صدا و سیما این احساس نیاز را ایجاد کنید که مراقبت‌های حمایتی و تسکینی در کشور ضرورت دارد و موسسه مکسا را به عنوان الگو در این عرصه به خیریه‌های دیگر معرفی کنید تا به این خدمت وارد شوند و این مشکل را حل کنند.

مهدی آقابیگی ضمن اشاره به فعالیت‌های بسیار خوب و بی‌نظیر مکسا گفت: فعالیت در این مجموعه وزین که خدمت خاصی را به مردم به ویژه بیماران ارائه می‌دهد واقعا نیاز به سعادت خاصی دارد.
وی افزود: ایده خوب و مطلوب را باید با هم‌افزایی و همراهی پرورش داد تا ایده‌های ناب که در مسیر حل مشکلات مردم است به ثمر برسد. نباید مانعی ایجاد شود، هرگز نباید کمبودهای مختلف مانند نبود یا کمبود بودجه مانع انجام کار خیر به ویژه در عرصه سلامت شود. این کار بزرگ و پسندیده که شما در موسسه مکسا انجام می‌دهید هم علمی است و هم ثابت شده. این فعالیت کار وزارت بهداشت است، اما خوب وزارت بهداشت در این عرصه وارد نشده، پس باید حداقل همراهی و همکاری خوبی با موسسه مکسا داشته باشد و از آن حمایت کند.
آقابیگی عنوان کرد: ‌مراقبت‌های حمایتی و تسکینی و حضور کادر درمان در منزل بیمار ایده بسیار نابی است. لازم است که برای این فعالیت بیشتر کار، سرمایه‌گزاری و تبلیغ بشود. بحمدالله خیرین و خیریه‌های زیادی داریم، بودجه خوبی هم وجود دارد اما باید به این خیریه‌ها و بودجه‌ها جهت داد تا در راستای مراقبت‌های حمایتی و تسکینی حرکت کنند و بیماران بیشتری را تحت پوشش و حمایت قرار دهند.
آقابیگی افزود: تبلیغات گسترده و معرفی مکسا و فعالیت و خدمات خاص آن باید در فضای حقیقی و مجازی بیشتر شود، این تبلیغات باعث مشارکت خیرین و مردم عزیز خواهد شد. با معرفی خوب مکسا و رسالت زیبای آن، که کاهش دغدغه و نگرانی خانواده بیمار و بالا بردن کیفیت زندگی بیماران است، حتما موجبات همراهی مردم دیگر در جهت ایجاد آرامش برای بیماران خاص را فراهم خواهد کرد.
وی در پایان با اشاره به رسالت رسانه ملی و مجریان بیان کرد: ما بر اساس وظیفه و رسالت رسانه‌ای که داریم برای آشنایی بیشتر مردم عزیز با مکسا و خدمات آن اقدام خواهیم کرد تا از این طریق کمک بیشتری به بیماران صورت بگیرد و خدمات رایگان به بیماران بیشتری ارائه شود.