زمینه‌های همکاری داوطلبانه در مکسا

داوطبان یکی از بزرگ ‌ترین سرمایه مکسا و ستون اصلی آن هستند. یکی از روش‌های کمک به مکسا فعالیت داوطلبانه است. داوطلب، فرد نیکوکاریست که بدون دریافت هیچ وجهی، مسئولیت انجام کاری مرتبط به مکسا را برعهده می‌گیرد. تنها تفاوت داوطلب با یک کارمند موظف، در همین عدم دریافت دستمزد است و در دیگر جنبه ها هیچ‌گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند. در اینجا می‌توانید زمینه‌های همکاری داوطلبانه با مکسا را ببینید.

این بخش از مکسا بیشترین تعداد نیروی داوطلب را دارد. اگر شما تحصیلات مددکاری دارید و یا علاقه مند به ارائه ی خدمات به خانواده‌های بیماران هستید، مددکاری مکسا مکان مناسبی برای فعالیت شماست. هنگامی که شما علاقه‌مندی خود به فعالیت در این بخش را اعلام کنید، برای شما قرار ملاقاتی با مسئول بخش مددکاری گذاشته می‌شود. وقتی ایشان مطمئن شدند که شما از نظر ذهنی و روحی، توانایی فعالیت در این بخش را دارید، شما به عضویت داوطلبانه‌ی این بخش درمیایید.

برای فعالیت در این بخش شما باید حتما ً تحصیلات آکادمیک داشته باشید.

با ارسال ِ نمونه ی کارهایتان به بخش داوطلبین و پس از تایید توسط ِ مسئولین مربوطه، به عضویت گروه طراحی و گرافیک دربیایید و در طراحی بروشورها، استندها، تقویم ها، کارت ها، بیلبوردها و …… به ما کمک کنید.

اگر تحصیلات شما به روابط بین الملل مرتبط است یا حرفه‌ی شما و یا مکان زندگی شما و ارتباطات شما به گونه‌یست که امکان ایجاد ارتباط بین موسسه‌ی مکسا و سازمان های بین المللی ِ همسو با مکسا را دارید، بخش امور بین الملل موسسه‌ی مکسا منتظر شماست!

اگر توانایی ترجمه از زبان‌های خارجی به زبان فارسی و برعکس ِ آن را دارید، با ترجمه‌ی نمونه‌ متنی که در اختیارتان قرار می‌گیرد و پس از تایید ترجمه‌تان، به عضویت گروه ترجمه‌ی مکسا دربیایید.

شما به چند شکل می‌توانید به برگزاری بازارهای خیریه‌ی ما کمک کنید. شما می‌توانید اقلام لازم برای برگزاری بازار را تامین کنید. شما می‌توانید ما را با موسسات یا کارخانه‌هایی مرتبط سازید که اقلام لازم برای برگزاری بازار را تامین خواهند کرد.
اگر دوست دارید که خودتان یکی از عوامل اجرایی بازار باشید، باید حداقل یک سال سابقه‌ی کار داوطلبانه در موسسه مکسا داشته باشید.

در صورت تمایل به کمک رسانی به موسسه در بخش های عضویت، حسابداری و امور اداری، به ما خبر دهید! کمک شما باعث می‌شود که موسسه از استخدام نیروی موظف در این بخش‌ها بی نیاز شده و از صرف هزینه معاف گردد.

اگر بتوانید به همراه وسیله‌ی نقلیه‌تان، چند ساعت در هر هفته به امور نقلیه‌ی مکسا کمک کنید، باعث می‌شوید که در هزینه‌های این بخش صرفه‌جویی چشمگیری حاصل شود. وانت بار و یا ماشین‌ برای اعزام تیم پزشکی به منزل بیمار از نیازهای دائمی مرکز می‌باشند.

با ارسال نمونه‌ آثارتان به امور داوطلبین موسسه‌ مکسا، عضو ِ تیم عکاسی موسسه‌ی مکسا باشید.

با ارسال نمونه‌ی آثارتان به امور داوطلبین ِ موسسه‌ی مکسا ، عضو تیم خبرنگاری / نویسندگی موسسه‌ی مکسا باشید و به ما در تهیه‌ی خبرنامه‌ی فصلی ِ مکسا و مطالب سایت مکسا یاری برسانید.

اگر مهارت و توانایی خاصی دارید که در هیچ کدام از دسته بندی‌های بالا نمی‌گنجد ، در فرم داوطلبی ِ خود این مهارت را به شکل جداگانه قید نمایید.

زمینه های همکاری داوطلبانه

مکسا به چند دلیل به همکاری داوطلبانه شما نیاز دارد:

  • مکسا مانند هر بنیاد مردم محور دیگری، هویت اجتماعی اش را از نیروهای داوطلبش کسب می‌کند.
  • نیروهای داوطلب با برآوردن نیازهای اجرایی مکسا، موسسه را از استخدام نیروی موظف و به تبع آن صرف هزینه بی نیاز می‌گرداند.
  • داوطلبان مکسا با انجام فعالیت‌هایی چون بازارچه های خیریه، برای موسسه کسب درآمد می‌کنند.
  • داوطلبان مکسا پس از مدتی، هرکدام بدل به سفیر مکسا می‌شوند که پیام و رسالت ما را با خود در سطح جامعه گسترش می‌دهند.