می‌خواهم داوطلب مکسا شوم

با تشکر فراوان از توجه شما به مکسا و تمایل‌تان برای پیوستن به گروه داوطلبان مکسا، امیدواریم که فرصت همکاری با شما برای ما مهیا شود. حتی اگر به هر دلیلی این فرصت مهیا نشد که شما داوطلب مکسا شوید، از سپاس ما نسبت به شما ذره‌ای کاسته نخواهد شد.

برای ورود به جمع داوطلبان مکسا، لازم است فرم اطلاعات داوطلبی مکسا را تکمیل کنید. این کار فقط ۱۰ الی ۱۵ دقیقه از وقت شما را می گیرد. پس از کامل کردن این فرم، اطلاعات، توانایی ها، علایق و برنامه و اوقات آزاد شما در واحد داوطلبین مکسا بررسی می شود و در صورت مطابقت با نیاز ها و برنامه های جاری مکسا، با شما تماس گرفته خواهد شد. لطفا قبل از تکمیل فرم، نکات زیر را مطالعه فرمایید.

شرایط عضویت داوطلبانه در مکسا

  1. برای ورود به جمع داوطلبان مکسا، لازم است حداقل ۱۸ سال تمام سن داشته باشید.
  2. .رعایت و التزام به قوانین جمهوری اسلامی ایران از ضرورت های عضویت در جمع داوطلبین مکساست. این رعایت و التزام، در رفتار، تعهد و نوع پوشش داوطلبین در مکسا نمود پیدا می‌کند.کلیه همکاری های مکسا با داوطلبین، در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
  3. فعالیت هایی که برای داوطلبان تعریف می شود ممکن است فعالیت هایی تخصصی (مانند خدمات پرستاری) یا عمومی (مانند تایپ مطالب آموزشی)باشد. همچنین همکاری ها ممکن است بصورت منظم (مثلا همکاری با واحد مددکاری در یک روز خاص از هفته) یا موردی (مثل همکاری در برگزاری یک اردو) باشد. علاوه بر این برای انجام بعضی فعالیت ها – مثل ترجمه – نیاز به حضور فیزیکی داوطلب در مرکز وجود ندارد. با این وجود معمولا لازم است حداقل یک روز را برای انجام مصاحبه و معارفه به مکسا بیایید.توجه داشته باشید که این موارد بر اساس علایق، شرایط و برنامه شما و البته با در نظر گرفتن نیاز های مکسا تعیین خواهند شد.
  4. برای اینکه بتواید به خوبی فعالیت داوطلبانه خود را انجام دهید، در موارد زیادی لازم است که در خصوص آن آموزش ببینید یا حتی دوره کارآموزی مخصوص به آن فعالیت را بگذرانید. در این موارد، شرایط و زمان ارائه آموزش ها از سوی واحد داوطلبین و با توافق شما، به اطلاعتان خواهد رسید. البته توجه داشته باشید که امکان ارائه آموزش ها، صرفا در ساعات فعالیت اداری مکسا امکان پذیر است.
  5. کسانی که خود یا یکی از نزدیکانشان از بیماری سرطان رنج می‌برند، قبل از آغاز کار داوطلبانه در موسسه، بهتر است با بخش روان شناسی مرکز در این باره مشورت کنند.

از صمیم قلب امیدواریم که افتخار همکاری با شما را به عنوان عضوی از گروه داوطلبین مکسا، داشته باشیم.

(ارتباط با مکسا)