مراقبت‌های حمایتی و تسکینی

خدمات مکسا

مراقبت در منزل

درباره مکسا

مکسا از سال ۱۳۸۸ به منظور کمک به کاهش معضلات سرطان در کشور با بهره‌گیری از دیدگاه‌های تخصصی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران مجرب این عرصه فعالیت خود را آغاز نمود. از آنجا که تا کنون غالب منابع مالی در کشور صرف تشخیص و درمان سرطان شده است، مکسا اولویت اصلی فعالیت خود را در مراقبت‌های حمایتی و تسکینی و سپس پیشگیری قرار داد.
با توجه به نوپا بودن ارائه خدمات حمایتی و تسکینی در ایران، طراحی مدل بهینه ارائه این خدمات به بیماران صعب‌العلاج، مبتنی بر دانش فنی روز دنیا و متناسب با اقتضائات جامعه امروز و تأمین زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موردنیاز در جهت اجرای موفق این مدل از اصلی‌ترین رسالت‌های مکسا در این سال‌ها است که به همین منظور فعالیت‌‌های آموزشی و پژوهشی در صدر اولویت‌های این مرکز قرارگرفته است. در حال حاضر، این مرکز بزرگ‌ترین و حرفه‌ای‌ترین همکار نظام سلامت در موضوع مراقبت‌های تسکینی در کشور است و طی تفاهم‌نامه‌ای که در این‌ خصوص با وزارت « بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» منعقد کرده، عهده‌دار راهبری ارائۀ خدمات در این عرصه در سطح ملی شده است.

دریافت کمک‌های مردمی

 بانک

شماره حساب

شماره کارت

ملت

۷۵۸۸۸۸۷۵۸۲

۶۱۰۴-۳۳۷۶-۹۷۴۳-۴۸۷۴

رسالت

۱۰۵۶۵۶۵۶۲۱

۵۰۴۱-۷۲۷۰-۱۰۰۲-۲۳۱۵

به‌نام مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت آلاء

 

15513

بیماران تحت پوشش

5536

ویزیت پزشکی در منزل

9689

ویزیت پرستاری در منزل

734

مراقبت روان‌شناختی و معنوی در منزل

16310

مشاوره تلفنی

پیام‌های پر مهر …

با سلام از اینکه کلیه اشخاص آن مرکز از پزشکان محترم و دلسوز، پرسنل متعهد و کلیه افراد خانم و آقا از ابتدا تا انتهای بیماری همراه ما بودند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

تشکر از زحمات شما، واقعا به خانواده ما زمانی که درگیر مشکلات بیمارمان بودیم، کمک کردید. همه اعضای خانواده شما را دعا می‌کنند.

تعداد بیماران مبتلا به سرطان در ایران

۶۰۰ هزار نفر

موارد جدید تشخیص سرطان در ایران

سالانه ۱۰۰ هزار نفر

تعداد بیماران مبتلا به سرطان‌های پیشرفته(نیازمند مراقبت در منزل)

۲۴۰ هزار نفر

ظرفیت شبکه مراقبت در منزل در ایران

۱۰۰۰ نفر

بروز باشید

آخرین اخبار

حضور پژوهشگران مکسا با ارائه 4 مقاله در سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران

      سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران از تاریخ 23 الی 25 اردیبهشت در سالن اجلاس سران در تهران برگزار گردید. در این کنگره پژوهشگران مکسا با پذیرش 4 مقاله حضور یافتند. سخنان نای…

حضور پزشکان و پرستاران مکسا در اولین دوره آموزش مهارتی حرفه‌ای مراقبت‌های حمایتی و تسکینی سرطان

اولین دوره آموزش مهارتی حرفه‌ای مراقبت‌های حمایتی و تسکینی سرطان از تاریخ 22 اردیبهشت ماه 1397به مدت 6 روز با مجوز معاونت آموزشی وزارت بهداشت در تهران برگزار شد. در این دوره 6 پزشک و 3 پرستار از مکسا در این دوره شرکت کردند. 

معرفی واحد پیشگیری و مشاوره ژنتیک

واحد پیشگیری و مشاوره ژنتیک مرکز ارتقاء سلامت آلاء، به منظور شناسایی افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان و جلوگیری از ابتلای آنها، اقدام به برگزاری کلاس پیشگیری و مشاوره ژنتیک می کند.

برگزاری اولین دوره مسابقات فوتسال سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی استان اصفهان در حمایت از بیماران مبتلا به سرطان

  به گزارش روابط عمومی مکسا، برگزاری اولین دوره مسابقات فوتسال سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی استان اصفهان تحت عنوان "جام امید" به مناسبت هفته جهانی سرطان و در حمایت از خیریه مکسا به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات تخصصی رایگان حمایتی و …

بازدید رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مکسا

به گزارش روابط عمومی مکسا، دکتر امامی، رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  در آذر ماه 1396 از مکسا(شعبه اصفهان) بازدید نمود. در این بازدید ناجی مدیر مکسا ضمن معرفی مرکز و ارائه گزارش عملکرد از خدمات ارائه شده به بیماران مبتلا به سرطان در اصفهان به چالش‌ها و فرصت‌های حوزه مراقبت‌های حمایتی و تسکینی اشاره کرد.
, , ,

نشست مشترک مکسا ودانشگاه علوم پزشکی مازندران(آبان 96)

به گزارش روابط عمومی مکسا در تاریخ 96/8/25نشستی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران،میان مسئولین آن دانشگاه و مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء(مکسا) ،انجام گرفت. در این جلسه معاونت آموزشی،پژوهشی و تضمین کیفیت مکسا:خانم دکتر سوزان حجت ،معاونت فنی مراقبت در من…