مراقبت‌های حمایتی و تسکینی

خدمات مکسا

مراقبت در منزل

آموزش مداوم پزشکی

منابع علمی

امانت تجهیزات پزشکی

کلاس‌های ویژه بیماران

مرکز پیشگیری و کنترل سرطان

درباره مکسا

مکسا از سال ۱۳۸۸ به منظور کمک به کاهش معضلات سرطان در کشور با بهره‌گیری از دیدگاه‌های تخصصی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران مجرب این عرصه فعالیت خود را آغاز نمود. از آنجا که تا کنون غالب منابع مالی در کشور صرف تشخیص و درمان سرطان شده است، مکسا اولویت اصلی فعالیت خود را در مراقبت‌های حمایتی و تسکینی و سپس پیشگیری قرار داد.
با توجه به نوپا بودن ارائه خدمات حمایتی و تسکینی در ایران، طراحی مدل بهینه ارائه این خدمات به بیماران صعب‌العلاج، مبتنی بر دانش فنی روز دنیا و متناسب با اقتضائات جامعه امروز و تأمین زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موردنیاز در جهت اجرای موفق این مدل از اصلی‌ترین رسالت‌های مکسا در این سال‌ها است که به همین منظور فعالیت‌‌های آموزشی و پژوهشی در صدر اولویت‌های این مرکز قرارگرفته است. در حال حاضر، این مرکز بزرگ‌ترین و حرفه‌ای‌ترین همکار نظام سلامت در موضوع مراقبت‌های تسکینی در کشور است و طی تفاهم‌نامه‌ای که در این‌ خصوص با وزارت « بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» منعقد کرده، عهده‌دار راهبری ارائۀ خدمات در این عرصه در سطح ملی شده است.

سرطان بهانه ای برای همدلی

دریافت کمک های مردمی

شماره حساب بانک ملت:      ۷۵۸۸۸۸۷۵۸۲

شماره کارت:             ۶۱۰۴۳۳۷۶۹۷۴۳۴۸۷۴

شماره حساب رسالت:          ۱۰۵۶۵۶۵۶۲۱

شماره کارت رسالت:     ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۲۲۳۱۵

بنام مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت آلاء

13295

تعداد بیماران تحت پوشش

4484

تعداد ویزیت پزشکی در منزل

6396

تعداد ویزیت پرستاری در منزل

مراقبت‌های حمایتی و تسکینی

مراقبت‌های تسکینی به مراقبت‌های گفته می‌شود که از بدو تشخیص بیماری، برای کاهش درد و رنج جسمی و روانی بیمار و عوارض ناشی از درمان با هدف افزایش کیفیت زندگی به کمک بیمار و خانواده او آمده و به افزایش رضایت‌مندی بیماران و خانواده آ‌ن‌ها، منجر می‌شود. این مراقبت‌ها در تلفیق کامل با روند درمان و از طریق هماهنگی بین درمانگر و تیم مراقبتی، به ارائه خدمات چند رشته‌ای در مدیریت و کنترل عوارض جسمی بیماری از جمله درد، تهوع و استفراغ، مشکلات تنفسی، کاهش اشتها، مشکلات روده و مثانه، یبوست، زخم‌ها و همچنین رفع مشکلات عاطفی، روحی-روانی، خانوادگی، فرهنگی، اجتماعی، معنوی، شغلی و زندگی روزمره بیمار می‌پردازد. توجه همزمان به آموزش، مشاوره، حمایت و مراقبت از خانواده بیمار به منظور مدیریت بهینه فرآیند بیماری، از ویژگی‌های بارز این خدمات بوده که مانع از ورود آسیب‌های جدی روانی، اجتماعی و اقتصادی به بیمار و خانواده او می‌شود.

مراکز مرتبط

خدمات مددکاری

انتقادات و پیشنهادات

بروز باشید

آخرین اخبار