بنر تسلیت مکسا

حمایت مالی

قلک مکسا

درباره مکسا

مکسا از سال ۱۳۸۸ به منظور کمک به کاهش معضلات سرطان در کشور با بهره‌گیری از دیدگاه‌های تخصصی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران مجرب این عرصه فعالیت خود را در اصفهان و سپس در سال ۱۳۹۲ در تهران آغاز نمود. از آنجا که تا کنون غالب منابع مالی در کشور صرف تشخیص و درمان سرطان شده است، مکسا اولویت اصلی فعالیت خود را در مراقبت‌های حمایتی تسکینی سرطان و سپس پیشگیری قرار داد.

درحال‌حاضر، مکسا بزرگ‌ترین و حرفه‌ای‌ترین همکار نظام سلامت در موضوع مراقبت‌های حمایتی تسکینی سرطان در کشور است و طی تفاهم‌نامه‌ای که دراین‌خصوص با وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» منعقد کرده، عهده‌دار ارائۀ خدمات در این عرصه در سطح ملی شده است.

همچنین در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای نیز با «انستیتو کوری پاریس» که یکی از معتبرترین مراکز تشخیص و درمان سرطان در سطح جهان با بیش از ۱۰۰ سال قدمت بوده و افتخار دریافت ۵ جایزه نویل را به خود اختصاص داده به امضاء رسیده است. طی مفاد این تفاهم‌نامه مقرر شده است انستیتو کوری نسب به پذیرش و برگزاری دوره‌های آموزشی برای پزشکان و روان‌شناسان مرکز اقدام نموده و به عنوان یک مرکز علمی در برگزاری دوره‌های آموزشی طب تسکینی که به همت مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء برگزار می‌شود مشارکت نماید.

این مرکز در حال حاضر به ارائه مراقبت‌های حمایتی و تسکینی رایگان به بیماران مبتلا به سرطان در تهران و اصفهان می‌پردازد و از بدو تاسیس (۱۳۸۸) تاکنون (پائیز ۱۳۹۸) بالغ بر ۱۹۰۰۰ بیمار مبتلا به سرطان را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است.

دریافت کمک‌های مردمی

کمک به مکسا

مراقبت در منزل

خدمات مکسا

مراقبت‌های حمایتی و تسکینی