مراقبت‌های حمایتی و تسکینی

خدمات مکسا

مراقبت در منزل

درباره مکسا

مکسا از سال ۱۳۸۸ به منظور کمک به کاهش معضلات سرطان در کشور با بهره‌گیری از دیدگاه‌های تخصصی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران مجرب این عرصه فعالیت خود را آغاز نمود. از آنجا که تا کنون غالب منابع مالی در کشور صرف تشخیص و درمان سرطان شده است، مکسا اولویت اصلی فعالیت خود را در مراقبت‌های حمایتی و تسکینی و سپس پیشگیری قرار داد.
با توجه به نوپا بودن ارائه خدمات حمایتی و تسکینی در ایران، طراحی مدل بهینه ارائه این خدمات به بیماران صعب‌العلاج، مبتنی بر دانش فنی روز دنیا و متناسب با اقتضائات جامعه امروز و تأمین زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موردنیاز در جهت اجرای موفق این مدل از اصلی‌ترین رسالت‌های مکسا در این سال‌ها است که به همین منظور فعالیت‌‌های آموزشی و پژوهشی در صدر اولویت‌های این مرکز قرارگرفته است. در حال حاضر، این مرکز بزرگ‌ترین و حرفه‌ای‌ترین همکار نظام سلامت در موضوع مراقبت‌های تسکینی در کشور است و طی تفاهم‌نامه‌ای که در این‌ خصوص با وزارت « بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» منعقد کرده، عهده‌دار راهبری ارائۀ خدمات در این عرصه در سطح ملی شده است.

دریافت کمک‌های مردمی

 بانک

شماره حساب

شماره کارت

ملت

۷۵۸۸۸۸۷۵۸۲

۶۱۰۴-۳۳۷۶-۹۷۴۳-۴۸۷۴

رسالت

۱۰۵۶۵۶۵۶۲۱

۵۰۴۱-۷۲۷۰-۱۰۰۲-۲۳۱۵

به‌نام مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت آلاء

 

14781

بیماران تحت پوشش

4484

ویزیت پزشکی در منزل

6396

ویزیت پرستاری در منزل

919

مراقبت روان‌شناختی و معنوی در منزل

5008

مشاوره تلفنی

مراقبت‌های حمایتی و تسکینی

مراقبت‌های تسکینی به مراقبت‌های گفته می‌شود که از بدو تشخیص بیماری، برای کاهش درد و رنج جسمی و روانی بیمار و عوارض ناشی از درمان با هدف افزایش کیفیت زندگی به کمک بیمار و خانواده او آمده و به افزایش رضایت‌مندی بیماران و خانواده آ‌ن‌ها، منجر می‌شود. این مراقبت‌ها در تلفیق کامل با روند درمان و از طریق هماهنگی بین درمانگر و تیم مراقبتی، به ارائه خدمات چند رشته‌ای در مدیریت و کنترل عوارض جسمی بیماری از جمله درد، تهوع و استفراغ، مشکلات تنفسی، کاهش اشتها، مشکلات روده و مثانه، یبوست، زخم‌ها و همچنین رفع مشکلات عاطفی، روحی-روانی، خانوادگی، فرهنگی، اجتماعی، معنوی، شغلی و زندگی روزمره بیمار می‌پردازد. توجه همزمان به آموزش، مشاوره، حمایت و مراقبت از خانواده بیمار به منظور مدیریت بهینه فرآیند بیماری، از ویژگی‌های بارز این خدمات بوده که مانع از ورود آسیب‌های جدی روانی، اجتماعی و اقتصادی به بیمار و خانواده او می‌شود.

تعداد بیماران مبتلا به سرطان در ایران

۶۰۰ هزار نفر

موارد جدید تشخیص سرطان در ایران

سالانه ۱۰۰ هزار نفر

تعداد بیماران مبتلا به سرطان‌های پیشرفته(نیازمند مراقبت در منزل)

۲۴۰ هزار نفر

ظرفیت شبکه مراقبت در منزل در ایران

۱۰۰۰ نفر

بروز باشید

آخرین اخبار

برگزاری جشن لب قند ويژه بیماران مبتلا به سرطان

ویژه‌برنامه جشن لب قند با حضور بیش از یک هزار نفر از بیماران مبتلابه سرطان، خانواده‌های آن‌ها و داوطلبان این مرکز در مرکز همایش‌های مجموعه تفریحی – ورزشی ۲۲ بهمن برگزار شد. بر اساس این گزارش ویژه‌برنامه جشن لب قند با اجرای حمید مرادی و بخش‌…

دومین همایش ملی پرستاری جامعه نگر با حضور وزیر بهداشت، مسئولان مراکز مراقبت در منزل سراسر کشور

دومین همایش ملی پرستاری جامعه نگر با حضور وزیر بهداشت، مسئولان مراکز مراقبت در منزل سراسر کشور، مسئولان و صاحب نظران حوزه پرستاری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مکسا، در این همایش یک روزه که در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار شد، ا…
,

بازدید معاونت پرستاری وزارت بهداشت از مکسا شعبه اصفهان

معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت آلاء بازدید و با مدیران این مرکز جلسه ای برگزار شد که در آن مقرر شد کارگروهی متشکل از مدیران مکسا شعبه اصفهان و تهران و همچنین مدیران وزارت بهداشت تشکیل و در مورد اجرای آیین نامه مراقبت های پرستاری به ویژه در حوزه مراقبت در منزل و مراکز Hospice تصمیم گیری شود. همچنین دکتر میرزابیگی گفت: انشالله شاهد ساخت اولین Hospice در اصفهان و تهران با همکاری مکسا باشیم.