مراقبت‌های حمایتی و تسکینی

خدمات مکسا

مراقبت در منزل

درباره مکسا

مکسا از سال ۱۳۸۸ به منظور کمک به کاهش معضلات سرطان در کشور با بهره‌گیری از دیدگاه‌های تخصصی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران مجرب این عرصه فعالیت خود را آغاز نمود. از آنجا که تا کنون غالب منابع مالی در کشور صرف تشخیص و درمان سرطان شده است، مکسا اولویت اصلی فعالیت خود را در مراقبت‌های حمایتی و تسکینی و سپس پیشگیری قرار داد.
با توجه به نوپا بودن ارائه خدمات حمایتی و تسکینی در ایران، طراحی مدل بهینه ارائه این خدمات به بیماران صعب‌العلاج، مبتنی بر دانش فنی روز دنیا و متناسب با اقتضائات جامعه امروز و تأمین زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موردنیاز در جهت اجرای موفق این مدل از اصلی‌ترین رسالت‌های مکسا در این سال‌ها است که به همین منظور فعالیت‌‌های آموزشی و پژوهشی در صدر اولویت‌های این مرکز قرارگرفته است. در حال حاضر، این مرکز بزرگ‌ترین و حرفه‌ای‌ترین همکار نظام سلامت در موضوع مراقبت‌های تسکینی در کشور است و طی تفاهم‌نامه‌ای که در این‌ خصوص با وزارت « بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» منعقد کرده، عهده‌دار راهبری ارائۀ خدمات در این عرصه در سطح ملی شده است.

دریافت کمک‌های مردمی

 بانک

شماره حساب

شماره کارت

ملت

۷۵۸۸۸۸۷۵۸۲

۶۱۰۴-۳۳۷۶-۹۷۴۳-۴۸۷۴

رسالت

۱۰۵۶۵۶۵۶۲۱

۵۰۴۱-۷۲۷۰-۱۰۰۲-۲۳۱۵

به‌نام مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت آلاء

 

15513

بیماران تحت پوشش

5536

ویزیت پزشکی در منزل

9689

ویزیت پرستاری در منزل

734

مراقبت روان‌شناختی و معنوی در منزل

16310

مشاوره تلفنی

پیام‌های پر مهر …

با سلام از اینکه کلیه اشخاص آن مرکز از پزشکان محترم و دلسوز، پرسنل متعهد و کلیه افراد خانم و آقا از ابتدا تا انتهای بیماری همراه ما بودند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

تشکر از زحمات شما، واقعا به خانواده ما زمانی که درگیر مشکلات بیمارمان بودیم، کمک کردید. همه اعضای خانواده شما را دعا می‌کنند.

تعداد بیماران مبتلا به سرطان در ایران

۶۰۰ هزار نفر

موارد جدید تشخیص سرطان در ایران

سالانه ۱۰۰ هزار نفر

تعداد بیماران مبتلا به سرطان‌های پیشرفته(نیازمند مراقبت در منزل)

۲۴۰ هزار نفر

ظرفیت شبکه مراقبت در منزل در ایران

۱۰۰۰ نفر

بروز باشید

آخرین اخبار